.
Sophie Turner Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Filmleri

Sophie Turner Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Filmleri

Ağustos 29, 2023 0 Yazar: biotiktok

Oyunculuk dünyasının parlak yıldızlarından biri olarak gösterilen Sophie Turner, 21 Şubat 1996 tarihinde İngiltere’nin Warwickshire kentinde dünyaya gelmiştir. Henüz 13 yaşındayken, “The Thirteenth Tale” adlı televizyon filmindeki performansıyla oyunculuk kariyerine adım atan Turner, sonraki yıllarda pek çok projede boy göstermiş ve adını milyonların hafızasına kazımıştır.

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Turner’ın kariyerindeki en büyük çıkışı, 2011 yılında HBO’nun efsanevi dizisi “Game of Thrones”da Sansa Stark karakterini canlandırmasıyla yaşanmıştır. Stark ailesinin en genç kızı olan Sansa’yı 8 sezon boyunca büyük bir başarıyla canlandıran Sophie Turner, bu rolüyle izleyicilerin ve eleştirmenlerin takdirini kazanmıştır. Sansa Stark karakteri, dizi boyunca yaşadığı gelişim ve dönüşümle izleyicilerin kalbini kazanmış, Turner ise bu performansıyla adından sıkça söz ettirmiştir.

Game of Thrones“un yanı sıra Sophie Turner, sinema dünyasında da önemli projelerde yer almıştır. “X-Men: Apocalypse” ve “X-Men: Dark Phoenix” gibi büyük yapım filmlerde rol alan Turner, güçlü ve etkileyici performansıyla dikkat çekmiştir. Ayrıca, “The Staircase” gibi yapımlarda da başarılı işlere imza atmıştır.

Bakınız  Cemre Solmaz Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Sophie Turner filmleri: https://www.beyazperde.com/sanatcilar/sanatci-405377/filmografi/

Sophie Turner, sadece oyunculuk alanında değil, aynı zamanda yönetmenlik koltuğunda da deneyim kazanmıştır. “X-Men: Dark Phoenix” filminde yönetmen koltuğuna oturan Turner, bu deneyimiyle yeteneklerini daha da geniş bir yelpazede sergileme fırsatı bulmuştur.

Özel hayatına dair de ilgi çekici detaylar barındıran Sophie Turner, 2016 yılında ünlü müzik grubu Jonas Brothers’ın solisti Joe Jonas ile nişanlanmıştır. Çift, 2019 yılında mutlu bir şekilde ikiz kızlarına kavuşmuş ve ailelerini genişletmişlerdir.

Sophie Turner’ın fiziksel özellikleri de onun hayranlarını cezbetmektedir. 174 santimetre boyunda olan Turner, 61 kilogram ağırlığındadır. Vücut ölçüleri ise 34-24-34 inç olarak belirlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

 1. Sophie Turner Kimdir?
  • Sophie Turner, İngiliz oyuncu ve modeldir. 21 Şubat 1996 tarihinde Warwickshire, İngiltere’de doğmuştur. “Game of Thrones” dizisindeki Sansa Stark rolüyle geniş kitleler tarafından tanınmıştır.
 2. Sophie Turner Kaç Yaşında?
  • Sophie Turner, 21 Şubat 1996 doğumludur, dolayısıyla makalenin yazıldığı tarih olan 29 Ağustos 2023 itibarıyla 27 yaşındadır.
 3. Sophie Turner Hangi Filmlerde Rol Aldı?
  • Sophie Turner, “X-Men: Apocalypse”, “X-Men: Dark Phoenix”, “The Staircase”, “Another Me”, “The Book Thief” gibi filmlerde yer almıştır.
 4. Sophie Turner Hangi Karakteri Canlandırdı?
  • Sophie Turner, “Game of Thrones” dizisinde Stark ailesinin en genç kızı olan Sansa Stark karakterini canlandırmıştır.
 5. Sophie Turner’un Nişanlısı Kim?
  • Sophie Turner, ünlü müzik grubu Jonas Brothers’ın solisti Joe Jonas ile nişanlıdır. İkili, 2019 yılında ikiz kızlarına kavuşmuşlardır.
Bakınız  Gamze Çelik (Stgamzeg) Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Sophie Turner, genç yaşına rağmen başarılı kariyeri ve etkileyici oyunculuk yeteneğiyle sinema ve dizi dünyasının en tanınmış isimlerinden biri haline gelmiştir. Hem oyunculuğuyla hem de kişiliğiyle izleyicilerin ve hayranlarının gönlünde taht kurmaya devam etmektedir.

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP