.
Sabrina Annlynn Carpenter Kimdir? ( Yaş, Boy, Kilo) Hayatı

Sabrina Annlynn Carpenter Kimdir? ( Yaş, Boy, Kilo) Hayatı

Eylül 2, 2023 0 Yazar: biotiktok

Sabrina Annlynn Carpenter, 11 Mayıs 1999 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuş bir şarkıcı ve aktristir. David ve Elizabeth Carpenter’ın kızıdır ve üç büyük kız kardeşi ile birlikte büyümüştür. Üvey kız kardeşi Cayla da dahil olmak üzere aile yapısı oldukça geniş bir çerçeveye sahiptir. Ayrıca ünlü oyuncu Nancy Cartwright’ın yeğenidir. Sabrina Carpenter, evde eğitim almış ve çok genç yaşlardan itibaren şarkılarını YouTube üzerinde paylaşmaya başlamıştır. Müziğe olan bu ilgisi, babasının mor bir kayıt stüdyosu inşa etmesiyle daha da desteklenmiştir. Kendisini şan ve performans sanatlarına adayan Carpenter, Miley Cyrus tarafından düzenlenen “The Next Miley Cyrus Project” adlı şarkı yarışmasında üçüncü olmuştur.

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Oyunculuk kariyerine de erken yaşlarda başlayan Sabrina Carpenter, 2011 yılında NBC drama dizisi “Law & Order: Special Victims Unit”da konuk oyuncu olarak yer almıştır. Ardından, 2013 yılında Disney Channel dizisi “Girl Meets World”de Maya Hart karakteri ile tanınmıştır. Bu dizi, 1993-2000 yılları arasında yayınlanan ABC dizisi “Boy Meets World”ün devamı niteliğindedir. Carpenter ayrıca Hollywood Records ile beş albüm anlaşması yapmıştır.

Bakınız  Sıla Doğu Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Müzik kariyerine de yoğunlaşan Sabrina Carpenter’ın ilk single’ı “Can’t Blame a Girl for Trying“, 14 Mart 2014 tarihinde Radio Disney’de ve iTunes’da yayınlanmıştır. Bu şarkı aynı zamanda ilk EP’sinin başlık parçasıdır. Carpenter’ın müzik kariyeri hızla yükselmiş ve birçok başarılı şarkıya imza atmıştır.

Sabrina Carpenter’ın 2015 yılında çıkardığı ilk albümü “Eyes Wide Open” büyük beğeni toplamıştır. Bu albümün ilk single’ı “We’ll Be the Stars” olmuştur. Aynı yıl, “Can’t Blame a Girl For Trying” adlı şarkısıyla Radyo Disney Müzik Ödülü’nü kazanmıştır. Carpenter ayrıca oyunculuk kariyerini sürdürmüş ve çeşitli projelerde yer almıştır.

Sabrina Carpenter’ın fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. Göz rengi mavi, saç rengi sarışın olan Carpenter’ın boyu 152 cm ve kilosu 46 kg’dır. Vücut ölçüleri ise 84-63.5-86 cm’dir ve burcu Boğa’dır.

Bakınız  Zehra Özdemir Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Sıkça Sorulan Sorular:

 1. Sabrina Carpenter hangi tarihte doğmuştur?
  • Sabrina Carpenter, 11 Mayıs 1999 tarihinde doğmuştur.
 2. Sabrina Carpenter’ın ailesi hakkında neler bilinmektedir?
  • Sabrina Carpenter, David ve Elizabeth Carpenter’ın kızıdır. Üç büyük kız kardeşi vardır ve ayrıca üvey kız kardeşi Cayla da bulunmaktadır. Ayrıca ünlü oyuncu Nancy Cartwright’ın yeğenidir.
 3. Sabrina Carpenter hangi müzik yarışmasında üçüncü olmuştur?
  • Sabrina Carpenter, Miley Cyrus tarafından düzenlenen “The Next Miley Cyrus Project” adlı şarkı yarışmasında üçüncü olmuştur.
 4. Hangi Disney Channel dizisinde Sabrina Carpenter ana karakter olarak yer almıştır?
  • Sabrina Carpenter, Disney Channel dizisi “Girl Meets World”de Maya Hart karakterini canlandırmıştır.
 5. Sabrina Carpenter’ın ilk single’ı ve müzik kariyeri hakkında bilgi verir misiniz?
  • Sabrina Carpenter’ın ilk single’ı “Can’t Blame a Girl for Trying” adını taşır ve 14 Mart 2014 tarihinde Radio Disney’de yayınlanmıştır. Bu şarkı, genel olarak iyi karşılanan ilk EP’sinin başlık parçasıdır ve müzik kariyerinin başlangıcını temsil eder.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sabrina_Carpenter

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP