.
Nia Kurbanova Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Nia Kurbanova Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Ağustos 19, 2023 1 Yazar: biotiktok

Gürcistan’da büyümüş, kendine özgü konuşma tarzına sahip olan bu kız, birdenbire sosyal medya platformlarında hepimizin karşısına çıktı. Şimdi sokakta anket yapsak, adını sorsak, muhtemelen tanımayan az insan olabilir. Evet, konuştuğumuz kişi tiktoker Nia Kurbanova.

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Öncelikle sizi daha yakından tanıyalım. Nia Kurbanova kimdir?

 • Nia Kurbanova Gürcistan vatandaşıdır. Şu anda tiktoker olarak faaliyet gösteriyorum. Ortaokulu bitirdim, maddi durumumuz nedeniyle üniversiteye gidemedim. Okulu bitirdikten sonra dikişçilikle uğraştım. Birkaç yıl sonra TikTok’a ilgi duymaya başladım. Sonra da böyle tanındım.

Gerçek adınız Nia mıdır, TikTok için mi kısaltmışsınız?

 • Gerçekten Nia. Gürcü bir adıdır, nail olmak anlamına gelir.

TikTok’a gelişinizden bahsedelim. Hangi videonuzdan sonra popüler olduğunuzu fark ettiniz?

 • TikTok’ta videolarımla değil, canlı yayınlarla popüler oldum. Önceden videolar paylaşıyordum, doğru, izleniyordu. Ama canlı yayınlara katıldıktan sonra, üstelik Kenan hoca (yönetmen Kenan MM – çev.) ile birlikte yayın yapınca daha fazla izlendim ve sevildim.

Ben de size Kenan MM ile ilgili soru sormak istiyordum. Şu anda ailesiyle dostsunuz, eşi Aygün Mahmudova ve kızı Zeynep ile de tanışmışsınız. Dostluğunuz nasıl başladı?

 • Diğer tiktokerlarla oyunlar oynuyorduk, ayrıca Kenan hoca ile canlı yayına katılıyorduk. İlk oyunumuz çok sakin geçti. Birbirimizi tanıdık. Sonra sorular sormaya başladık, eğlenceli ve ilginç yayınlar yapıldı. Şu anda hem onu, hem de eşini, çocuklarını kendi ailemden biri gibi görüyorum. Birbirimize çok saygımız var. İlişkimiz çok iyi.

Aile dediğinizde… Şu anda kardeşiniz Emir de TikTok’ta aktif. Oldukça tanınmış. Platforma gelmesi sizin teşvikiyle mi oldu, yoksa kendi isteği miydi?

 • Aslında TikTok’tan hoşlanmıyordu. Ben de dedim ki, Emir, gel. Kardeşimin daha çok YouTube ilgisi vardı. Doğum gününde sürpriz yaparak videosunu paylaştım ve kendimi de işaret ettim. İnsanlar, onu da sevmeye başladılar. Onun bu alana girmesini istedim, kendi istemiyordu.

Aranızda rekabet var mı?

 • Bazen oluyor. TikTok sıralamasında birbirimizi geçtiğimizde üzüntü hissedebiliyoruz. Onun ilerlemesine seviniyorum. O da aynı şekilde benim başarıma seviniyor.

Toplumumuzda tiktokerlere, sosyal medyada popüler olan kişilere yönelik olumsuz bir tavır var. Yazılan yorumlardan bu şekilde anlaşılıyor, insanların canlı yayınlarda para kazanmanızı kıskandığı görülüyor. Bu olumsuzlukla nasıl başa çıkıyorsunuz?

 • Bu tür insanlara cevap vermenin taraftarı değilim. Onların agresifliği kendilerine aittir. Başkalarında yapamadıklarını başkasında görünce öfkelenirler ve olumsuz yorumlar yazarlar. Bu yorumlara bakmıyorum. Çünkü beni seven, kendi ailesinden gören, güzel sözler yazan ve karşılaştığında kucaklayan bir o kadar insan var ki…

Size ağır küfürler yazan bir kullanıcıyı şikayet eder misiniz? Bu konuda yasal adımlar atar mısınız?

 • Böyle bir şey olabilir mi? TikTok, herkesin fikir beyan edebileceği bir yerdir. Neden bana böyle kötü yorumlar yazıyorsun diyeceğim bir durum yok. Bu kendi terbiyesini gösterir. Bu yüzden hukuki işlere başvursam bile değişen bişey olmaz. Sadece görmememeye çalışıyorum.

Nia, sizi ünlü yapan canlı yayınlardan konuşalım… Bunun için bir sisteminiz var mı? Yani, genellikle hangi saatlerde canlı yayın yapıyorsunuz?

 • TikTokerlar var ki, belirli aralıklarla canlı yayın açarlar. Ben ise enerjim olduğunda yayına giriyorum. Çünkü orada çok enerji harcanıyor. Dışardan kolay görünüyor olabilir. Sadece telefonu açıp karşısına oturup para kazanmak gibi düşünülüyor. Ama aslında öyle değil. Orada başarılı olabilmek için o kadar enerji gerekiyor ki, başarabilmelisiniz. Enerjim tükendiğinde çocuklar, kahve içmeliyim, çıkıyorum. Artık izleyicilerim bunu biliyor. Bu yüzden saatlerce canlı yayın yapmıyorum.
Bakınız  Gözde YILDIZ ( @gozdeyildizim ) Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Canlı yayında izleyici rekorunuz ne kadar?

 • En fazla 22 bin 500 kişi izlemiş.

Peki saat? En uzun süre canlı yayında ne kadar kaldınız?

 • 5-6 saat. Arada ara verdim. Örneğin, 6 saat boyunca arada 5 dakika mola verdim. Bu sıralamaya göre değişir. TikTok sıralamasında üst sıralara çıkmak istiyorsanız mutlaka canlı yayında olmalısınız.

Nia TikTok’da kiminle canlı yayın yapmazsınız?

 • Böyle bir şey mümkün mü? İnsanları aşağılamak tarzım değil.

Aşağılamaktan değil. Ama olabilir ki, konuşma tarzını, yayınını, üslubunu beğenmezsiniz…

 • Evet. Benim yayınlarımda küçümseyici ifadeler, saygısız cümleler olmaz, böyle yayınlara da katılmam. Yoksa ad çekmek, birine yukarıdan bakmak olmaz. Her zaman pozitif insanlarla yayınlar yapmaya çalıştım. Hem terbiyeli, hem de insanları güldürebilecek yayınlar olsun.

Fark ettim ki, en çok çocuklar sizi seviyor. Nia’yı gençlere sevdiren ne oldu?

 • Sanırım… Kenan hoca ile canlı yayınımızda bir şarkı okumuştum: “Nahnini nihnini”. Oyunu kazandım, sevinçten zıpladım. Doğru, şarkı değil, sözleri yok. Sadece uydurdum. Sonra bunun remixleri çıktı, nereye gitsem, çocuklar gelip beni kucaklıyorlar ve bu şarkıyı söylüyorlar. Belki de bu yüzden beni çok seviyorlar.

Bakü’ye gelişinizden sonra daha çok reklam teklifi alıyorsunuz. Nia için reklam ödemesi ne kadar olmalı?

 • Ödemesini tam olarak söyleyemem. Çünkü biz standart bir fiyat belirlemedik. Sadece teklife bakılır. Ben istemeden de gidip insanları tanıtıyorum. Eğer imkanı yoksa ama ihtiyacı varsa, ödeme yapmadan tanıttıklarım çok olmuştur.

Aktris Parvin Abiyeva, canlı yayınlardan aylık 35 bin dolar kazandığını söyledi. TikTok’tan ciddi paralar kazanmak mümkün mü?

 • Evet, TikTok’tan o miktarları kazanmak mümkün. Sadece aktif olmak, canlı yayını ilginç yapmak gerekiyor. Bunu başarabilmelisiniz. İzleyicinizi kendinize çekmelisiniz. Eğer ilgi çekici değilseniz, 5 kişi bile gelip sizi izlemez.

TikTok, maddi olarak hayatınızı nasıl değiştirdi?

 • 5 yılda dikişle kazandığım parayı, TikTok’ta bir yılda kazandım. Orada çok zorluk çekiyordum, doğru, emeğimin karşılığını alıyordum. Burada daha hızlı ve kolay para kazanılıyor. Annem için Gürcistan’da butik açtım. Çünkü o, çok zorluk çekip hayatı boyunca rahat işte çalışmamıştı. Amacım Azerbaycan’a gelmekti. Şükür ki, geldim. Dikiş, tasarım işini çok seviyorum. Bakü’de bu işi devam ettirmek istiyorum.

Yani, Bakü’de kalıcı olarak yaşamayı düşünüyor musunuz?

 • O fikir aklıma gelmemişti. Bir ay sonra geri dönmeliydim. Azerbaycan’a geldim, ikinci gün dedim ki, geri dönmeyeceğim. Orada o kadar sevdim ki, burada yaşamalıymışım. Sanki ömrümü burada geçirmişim gibi hissediyorum. Çünkü çocukluğumdan beri Bakü’yü görmek istemişim, bu benim ilk gelişim.

Filmlerden, dizilerden teklif gelse, kabul eder misiniz?

 • İnsanlar iyi bildikleri işin ardından gitmelidirler. Ben TikTok’ta tanındım, her işe el atma gibi bir düşüncem yok. Sinemada oynamak bana göre değil ve beceremem (gülüyor).

Şu anda dönemsel olarak farklı alanlarda insanlar TikTok’ta canlı yayınlardan para kazanıyorlar. Ama eleştiriyorlar ki, neden kendi işleriyle uğraşmıyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 • Evet, tiktokeriz, orası bizimdir, kimse gelemez anlayışı yok. Yetenekli olan gelsin. Bazen ihtiyacı olan insanlar bu platforma girer, canlı yayınlar açarlar. Biz de gidip destek oluruz. Belki o aktris kendi işinde başarılı olamadığı için TikTok’a yöneliyor. Bu bizimle alakalı bir konu değil.
Bakınız  Özgür Özel'in kızı İpek Özel kimdir? Evli mi, kaç yaşında, sevgilisi var mı?

Herkes öyle sanıyor ki, siz TikTok’ta bir karakter yarattınız. Doğrudan mı böyle, yoksa Nia TikTok’taki gibi mi?

 • Nia TikTok’taki gibidir. Her zaman pozitif oldum. Ama oradaki gibi enerji patlaması olmaz. 24 saat insan öyle olsa, ölüp gider. Çok enerji harcarım, orada fikrim oyunlarda, yaptığımız esprilerde olur, daha enerjik olabilirim. Ama gidip burada tiyatro oynamak mümkün mü? (gülüyor). Hayatta da öyleyim.

Geç saatlere kadar canlı yayın yapmak sizi yormuyor mu?

 • Çok yoruluyorum. Bazen insanlar konuşuyorlar, dediklerini o kadar geç anlıyorum ki… Düşünüyorum, bakalım, ne demiş? Saatiniz bozuluyor, gece uyanık oluyorsanız, gündüz uyumak zorunda kalırsınız. Herkes yoruluyor. TikTok’ta canlı yayınlar açıyorlar, kolay para kazanıyorlar diye bir şey yok. Zor.

İnfluencerlar hakkında genellikle aynı sözleri duyarız ki, aralarında dostluk yoktur, birbirlerinin arkasından konuşurlar. Tiktokerlar da böyle mi? Yoksa aranızda gerçek dostluk var mı?

 • Bu hayatta da öyledir. Doğru arkadaş seçmek zordur. TikTok’ta doğru seçim yaparsanız, neden olmasın? Örneğin, Kenan hoca ile dostluğumuz, umarım ömür boyu devam eder. Çünkü onun bana gösterdiği saygı, buraya geldikten sonra gösterdiği aile sıcaklığı çok farklı. Onu kendi ailemden biri gibi görüyorum. Bu alandan Şehla Hesenli, Sabir Samiroğlu da benim dostlarımdır. Allah onlardan razı olsun, beni burada karşıladılar. Hatta onlarla henüz tanışamadıklarım da var.

Peki TikTok’ta tartıştığınız kişiler oldu mu?

 • Beni sevmeyenler, canlı yayınlarında hakkımda konuşanlar oldu. Biraz sinirlendiğim anlar da oldu. Her zaman dediğim gibi, söyledikleriyle gülün olmamışım. Bazen insanın içine dokunur. İstemeden de olsa çözemediğim anlar olur. Çalıştım, çok cevap vermemeye çalıştım. Onları da anlamam gerekiyor. Herkes sizi sevmek zorunda değil. Sevmeyenler oldu. Ama benden bahsederken gurur duyduklarını hissediyorum. Bu yüzden çok mutluyum.

Popüler olduktan sonra Gürcistan’da çevrenizin, komşularınızın size yaklaşımı nasıl oldu?

 • Ben Telavi bölgesinin Karacalar köyünde büyüdüm. Orası Gürcü köylerinin arasında yer alıyor ama sadece Azerbaycanlılar yaşıyor. Çok güzel tepkiler oldu. Samimi itiraflar oldu. Mesela, beni önceden sevmediklerini, TikTok’tan sonra ne kadar samimi olduğumu ve beğendiklerini söylediler. Onlara buradan selam gönderiyorum, beni köyde böyle sevdikleri için. Olabilir ki, beğenmeyenler de olmuştur. Ama hissediyorum ki, benden bahsedildiğinde gurur duyuyorlar. Bu yüzden çok mutluyum.

İnstagram’da aktif misiniz?

 • Aktiftim. Ama Instagram gerçek profilimi kapattı. İkinci hesap açtım. İki günde 20 bin takipçim oldu. Şu anda 27 bin olmuştur muhtemelen… Allah razı olsun, neye başlasam insanlar arkamda, sevgilerini hissediyorum. İnşallah TikTok kapanmaz. Buradan TikTok’un sahibine sesleniyorum. Hiç oradan ayrılmayı düşünmüyorum. Ne olursa olsun, yeni işler yapsam da, TikTok’u bırakmam. Çünkü orası ve oradaki izleyiciler beni bugünlere getirdi. TikTok varsa, ben de varım.

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP