.
Menderes Kutlu Kimdir, Kaç yaşında, Serveti ve İcraatları

Menderes Kutlu Kimdir, Kaç yaşında, Serveti ve İcraatları

Eylül 3, 2023 0 Yazar: biotiktok

Menderes Kutlu, Adana’da tanınan ve önde gelen bir kabadayı olarak bilinen bir kişidir. Kendisi farklı sektörlerde birçok yatırıma sahip olan bir iş insanıdır. Aynı zamanda Adana 1954 Futbol Kulübü’nün başkanı olarak da tanınır. Menderes Kutlu, Sedat Peker ile olan yakınlığıyla da bilinmektedir. Ancak, Menderes Kutlu’nun suç kaydı da bulunmakta olup, zaman zaman ülke gündemine gelmektedir.

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Menderes Kutlu’nun Restoran Açılışı

Ünlü kabadayı Menderes Kutlu, İstanbul’da birçok yatırım yaparken Ataşehir ilçesinde lüks bir restoran açma kararı almıştır. Açılış törenine Sedat Peker başta olmak üzere Süleyman Çevik, Serhat Saygılı gibi ünlü isimler katılmıştır. Adana ve diğer bölgelerden gelen sevenleri de açılışa katılmıştır. Menderes Kutlu’nun restoranının adı İstanbul Ataşehir Şenol Usta Ocakbaşı olarak bilinmektedir.

Menderes Kutlu’nun Adana Adliyesi Olayı

2005 yılında Adana’da bulunan Seyhan Oteli’nde yer alan Dümen Bar adlı eğlence mekanında bir kıza tokat atılmasıyla başlayan bir olay yaşanmıştır. Bu olay sonucunda Menderes Kutlu ve sağ kolu olan Mehmet Batural silahla yaralanmıştır. Bu olayın ardından Menderes Kutlu ve Mehmet Batural’ın verdiği emirle üç gün sonra çıkan bir kavgada Abdurrahman Akgönül yaralanmıştır. Bu olayı öne süren Ömür Hallaçoğlu ise adliye önünde öldürülmüştür. Erkan Cebe ve Ümit Günay ise olayda yaralanan diğer kişilerdir.

Menderes Kutlu ve Mehmet Batural’ın kamu kuruluşlarındaki yemek ve temizlik ihalelerinde usulsüzlük yaptığı iddialarıyla birlikte cinayet davası açılmıştır. Adana ağır ceza mahkemesinde görülen davada mahkeme heyeti, Mehmet Batural’a 50 yıl hapis cezası vermiş ve hakkında yakalama emri çıkartılmıştır. Menderes Kutlu ise cinayete azmettirme ve ihaleye fesat karıştırma suçlamalarıyla yargılanmış ancak delil yetersizliği nedeniyle beraat etmiştir.

Bakınız  Halis Bayancuk Hoca Kimdir? Hayatı ve Eğitimi

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sedat Peker’e olan yakınlığı ile bilinen Menderes Kutlu kimdir?
  • Menderes Kutlu, Adana’nın tanınmış kişilerinden biridir ve Sedat Peker ile olan yakınlığı nedeniyle sıkça merak edilen bir kişidir. Kutlu’nun hayatı ve kimliği hakkında detaylı bilgilere ulaşmak mümkün değildir, çünkü halk arasında pek fazla bilinmemektedir. Menderes Kutlu’nun kim olduğuna dair resmi kayıtlar çok sınırlıdır ve kamuya açık bilgileri oldukça kısıtlıdır. Bununla birlikte, Adana 1954 Futbol Kulübü’nün başkanlığını yapmış ve işadamı olarak da tanınmıştır. Ancak bu konuda da net veriler bulunmamaktadır.
 1. Menderes Kutlu kaç yaşında?
  • Menderes Kutlu’nun doğum tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Dolayısıyla, kaç yaşında olduğu konusunda kesin bir bilgi sunmak mümkün değildir. Ancak 1970 doğumlu olduğu söylentileri dolaşmaktadır.
 2. Menderes Kutlu’nun suç kayıtları hakkında neler biliniyor?
  • Menderes Kutlu’nun yaklaşık 18 suç kaydı bulunduğuna dair bilgilere ulaşılmıştır. Ancak bu suç kayıtlarının detayları hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Bu kayıtların ne tür suçlarla ilgili olduğu ve hangi dönemlere ait olduğuyla ilgili kesin bilgilere sahip değiliz.
 3. Menderes Kutlu’nun aile hayatı hakkında bilgi var mı?
  • Menderes Kutlu’nun evli olup olmadığı, çocukları olup olmadığı veya aile hayatıyla ilgili herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Bu konuda kamuya açık bilgilere ulaşmak mümkün değildir.
 4. Menderes Kutlu’nun Adana Adliyesi olayı hakkında bilgi nedir?
  • Menderes Kutlu’nun Adana Adliyesi olayı ile ilgili olarak 2005 yılında Adana Seyhan Oteli’nde Tuba Özyavuz’a yönelik bir tokat atması sonucu başlayan bir kavga olayı vardır. Bu kavgada Menderes Kutlu ve sağ kolu Mehmet Batural yaralanmıştır. Daha sonra Abdurrahman Akgönül adlı bir kişi, Menderes Kutlu ve Mehmet Batural’ın talimatıyla Ömür Hallaçoğlu’nu öldürmüş, bu da bir cinayet olayına yol açmıştır.
 5. Menderes Kutlu ve Mehmet Batural hakkında hangi suçlamalar yapıldı?
  • Menderes Kutlu ve Mehmet Batural, kamu kurumlarında yemek ve temizlik ihalelerine fesat karıştırmakla suçlanmıştır. Ayrıca, cinayet davasıyla birleştirilen soruşturma sonucunda cinayete azmettirme suçlaması da kendilerine yöneltilmiştir.
 6. Menderes Kutlu ve diğer suçlu bulunan kişiler hakkında nasıl bir karar verildi?
  • Söz konusu davada, Menderes Kutlu ve diğer 17 kişi cinayete azmettirme ve ihaleye fesat karıştırma suçlarından yargılanmıştır. Ancak delil yetersizliği nedeniyle tüm bu kişiler beraat etmiştir.
 7. Menderes Kutlu İcraatları Nelerdir?
Bakınız  Can Kılıç (@can.kilic7) Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP