.
Mehmet Yıldız Kimdir? Hayatı ve Eğitimi

Mehmet Yıldız Kimdir? Hayatı ve Eğitimi

Eylül 17, 2023 0 Yazar: biotiktok

Mehmet Yıldız, Türk yazar ve konuşmacı olarak tanınan bir isimdir. 2 Şubat 1987 tarihinde İzmit, Türkiye’de doğmuştur. Mehmet Yıldız, özellikle YouTube ve diğer sosyal medya platformlarında paylaştığı videolarıyla iman hakikatleri, sahabe hayatları ve birçok dini konuya dair içerikleriyle bilinir. İşte Mehmet Yıldız’ın yaşamı, kariyeri ve eserleri hakkında daha fazla bilgi:

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Mehmet Yıldız’ın Eğitimi ve Kariyeri

Mehmet Yıldız, lise eğitimini Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2005 yılında İzmir Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’ne kaydolmuştur. 2010 yılında üniversiteden mezun olmuş ve matematik öğretmeni olarak kariyerine başlamıştır. Öğretmenlik kariyeri sırasında hem özel sektörde dershanede çalışmış hem de öğrencilere birebir dersler vermiştir. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’nda da görev almış ve Mersin Kalkavan Anadolu Lisesi ile Şanlıurfa Bozova Yaylak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapmıştır.

Mehmet Yıldız ayrıca Hayalhanem Mersin ve Hayalhanem İstanbul’un kuruluşuna öncülük etmiştir. Şu anda kendi kurduğu işletmesinde ticaret ile uğraşmaktadır.

Bakınız  Sarp Solakoğlu (@sarpsolakoglu1) Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Mehmet Yıldız’ın Kitapları

Mehmet Yıldız, yazar olarak da tanınmaktadır ve birçok eser kaleme almıştır. İşte Mehmet Yıldız’ın yazdığı bazı kitaplar:

 1. Aşk Neden Can Yakar?
 2. Aşk 5 Vakittir
 3. Benden Vazgeçme Ya Rab
 4. Başlarım Senin Aşkına
 5. Bu Kitabı Sakın Okuma Sinirlerin Alt Üst Olur
 6. Evlilik Kader Midir?
 7. Arayış
 8. Nasıl Dayandın Ya Resulullah
 9. Allah İle Konuşturan Namaz
 10. Yangın Görmüş Şiirler
 11. İçimizdeki Ses
 12. Diyamonolog
 13. Hüzünlü Nergisler-Gülistan
 14. Mustafa Palaska

Mehmet Yıldız’ın Yaşı ve Nereli?

Mehmet Yıldız, 2 Şubat 1987 tarihinde doğmuştur. Dolayısıyla bu yazının yazıldığı tarih itibarıyla Mehmet Yıldız 36 yaşındadır. İzmit, Türkiye’de doğmuş bir yerel olarak tanınır.

Sıkça Sorulan Sorular:

 1. Mehmet Yıldız’ın İslami içerikli videoları nelerdir?
  • Mehmet Yıldız, iman hakikatleri, sahabe hayatları ve dini konuları ele alan videolarıyla tanınır. İslam’a dair pek çok konuya dair içerik üretmektedir.
 2. Mehmet Yıldız’ın eğitim geçmişi nedir?
  • Mehmet Yıldız, İzmir Ege Üniversitesi’nde Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitim kariyerine matematik öğretmeni olarak başlamıştır.
 3. Mehmet Yıldız’ın kitapları hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?
  • Mehmet Yıldız birçok kitap yazmıştır, bu kitaplar genellikle aşk, inanç, din ve duygusal konuları ele almaktadır. Kitaplarından bazıları “Aşk Neden Can Yakar?” ve “Evlilik Kader midir?” gibi başlıkları içermektedir.
 4. Mehmet Yıldız’ın sosyal medya platformları nelerdir?
  • Mehmet Yıldız, YouTube gibi video platformları başta olmak üzere sosyal medya platformlarında aktiftir ve takipçilerine dini konularda içerik sunmaktadır.
 5. Mehmet Yıldız’ın Hayalhanem Mersin ve Hayalhanem İstanbul projeleri hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?
  • Mehmet Yıldız’ın öncülük ettiği Hayalhanem projeleri, sanatsal ve kültürel etkinliklere destek veren organizasyonlardır. Mersin ve İstanbul’da sanatsal faaliyetlere katkı sağlamışlardır.
Bakınız  Oğuz Bay Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Dış Bağlantılar: YouTube | IG | Twitter

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP