.

Lazer Epilasyon Nedir

Mart 15, 2024 0 Yazar: biotiktok

Lazer Epilasyon Nedir?

İstemeyen tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldıran estetik bir prosedür lazer epilasyondur. Lazer veya yoğun ışık enerjisi, tüy foliküllerine enerji verir. Lazer ışığı, tüy foliküllerini öldürür veya büyümelerini durdurur. Yeni tüy foliküllerinin oluşmasını durdurur. Lazer epilasyon, vücudun çok çeşitli bölgelerine uygulanabilir ve hızlı, etkili ve uzun vadeli sonuçlar sağlar.

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyonun çok sayıda avantajı vardır. Lazer epilasyon, doğru uygulandığında istenmeyen tüy miktarını kalıcı olarak azaltır. Bu, tüy dökmenizi önler.
Hızlı ve Etkili: Lazer epilasyon diğer tüy alma yöntemlerinden daha hızlı sonuç verir. Birkaç seans sonra istenmeyen tüyleri kalıcı olarak çıkarabilirsiniz.
Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, lazer epilasyon daha az acı vericidir. Yeni lazer teknolojileri ile ağrı hafifler.
Hassas ve Güvenli: Lazerler cilt yüzeyine zarar vermeden yalnızca tüy foliküllerini hedeflenir. Bu nedenle cilt uzun süre zarar görmez.
Lazer epilasyon, yüz, vücut, koltuk altı ve bikini hattı dahil olmak üzere birçok farklı bölgeye uygulanabilir. Bu nedenle insanlar için geniş bir seçenek vardır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon birçok kişi için iyi bir seçenektir, ancak herkesin aldığı sonuç aynı olmayabilir. Açık tenli kişiler en iyi aday olabilir.

Koyu renkli tüyleri olanlar, rahatsız olanlar ve sağlıklı bir cilde sahip olanlar

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon, vücudun birçok farklı bölgesine uygulanabilir. Yüzdeki tüyler: Üst dudak, çene, yanaklar ve kaş arası gibi yüzdeki tüyleri azaltmak veya ortadan kaldırmak mümkündür.

Bakınız  Saç Ekimi Nedir?

Vücut: Kollar, bacaklar, sırt, göğüs, karın, omuzlar, eller ve ayaklar gibi bölgelerdeki tüyleri temizlemek en iyisidir.

Koltuk Altı: Koltuk altı tüylerinin kalıcı olarak azalmasına yardımcı olmak için lazer epilasyon çok yaygındır.

Sırt ve Göğüs: Bu ürün, erkeklerin sırt ve göğüs bölgelerinde bulunan istenmeyen tüyleri tedavi etmek için uygundur.

Kadın ve Erkek İntim Bölgeler: Hem kadınlar hem de erkekler için bikini bölgesi lazer epilasyonunun en sık uygulanan bölgelerinden biridir.

Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Lazer epilasyon seansları arasındaki süre, cilt rengine, tüylere ve işlem yapılan bölgeye bağlı olarak değişebilir. Yüz ve boyun seansları genellikle dört ila altı hafta aralıklarla yapılır.

Her altı ila sekiz hafta aralıklarla belirli vücudun parçaları (kollar, bacaklar, sırt, göğüs vb.)

Dört ila altı hafta aralıklarla inguinal bölge ve kol altı

Erkek ve kadın genital bölgeleri dört ila altıya hafta aralıklarla değişmektedir.

Yeni tüylerin büyümesi ve foliküllerin aktif hale gelmesi için gereken süre, seans aralıklarını belirler. Seans aralıkları, kişinin özelliklerine ve istenilen sonuca göre uzmanlar tarafından belirlenir.

Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir mi?

Lazer epilasyon, biraz acı verebilir. Bununla birlikte, lazer cihazı, uygulanan bölge ve kişinin ağrı eşiği bu duyguyu değiştirebilir. Yeni lazer epilasyon teknolojileri genellikle daha az acı vermektedir. Ağrıyı azaltmak için anestezik kremler veya soğutma cihazları kullanmadan önce de yapabilirsiniz.

Epilasyon Sonrasında İz Kalır mı?

Epilasyon sonrası izlerin meydana gelme olasılığı, uygulanan yöntemin yanı sıra kişinin cilt yapısına bağlıdır. Lazer epilasyon: Genellikle lazer epilasyondan sonra çok az iz kalır. Yanlış uygulandığında veya çok koyu bir cilde uygulandığında cilde zarar verebilir. Uygulama sonrası cilt bakımına dikkat etmek, izleri azaltabilir.
Elektrokoagülasyon: Elektrik akımı küçük kabuklanmalar oluşturabilir. Ancak bu izler genellikle geçicidir ve tedavi sonrası cilt tipik olarak iyileşir.
Cilt Tıraşı: Tıraşın ardından kıl kökleri batabilir veya hassas olabilir. Bununla birlikte, cilt bakımıyla bu izler tipik olarak hızla ortadan kalkabilir.
Tüy köklerinin cerrahi olarak çıkarılması mümkündür. Bu izler, cilt geliştikçe daha uzun süre kalıcı olabilir.
Epilasyon sonrası izleri önlemek için cilt bakımı önemlidir. Uzman bir uzman tarafından yapılan epilasyon, iz bırakma olasılığını da azaltır.

Bakınız  Hydrafacial Nedir

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları bir dizi değişken tarafından etkilenebilir. Lazer epilasyon fiyatları yapıldığı yere bağlı olarak değişebilir ve daha büyük bölgelerde genellikle daha fazla olabilir.

Cilt ve Tüy Rengi: Cilt ve tüy renkleri lazer epilasyonunun etkisini ve maliyetini etkiler. Açık ciltler ve koyu tüyler daha iyi çalışır.

Cihaz ve Teknoloji: Kullanılan lazer epilasyon fiyatları cihazının kalitesi ve teknolojisi maliyet üzerinde bir etkiye sahiptir. Yeni ve daha sofistike cihazlar tipik olarak daha pahalıdır.

Klinik veya Merkez: Epilasyon işleminin maliyeti, yaptıracağınız kliniğin veya merkezin konumu ve ününe bağlı olarak değişebilir. Daha prestijli ve ünlü yerlerde fiyatlar daha yüksek olabilir.

Tedavi Sayısı: Birçok seans gerektirir. seans sayısına bağlıdır.

 

 

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP