.
Elif Buse Doğan Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Elif Buse Doğan Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Eylül 5, 2023 0 Yazar: biotiktok

Elif Buse Doğan, 1993 yılında Kocaeli’de doğan bir Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Müziğe olan tutkusu ve yeteneği, genç yaşlardan itibaren belirginleşmiş ve kariyerine hızla yükselmiştir. İşte Elif Buse Doğan’ın yaşamı, eğitimi ve müzik kariyeri hakkında detaylı bilgiler:

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Erken Müzik Kariyeri ve Eğitimi

Elif Buse Doğan, müziğe ilgisi olan bir ailenin çocuğu olarak büyümüş ve bu alana olan ilgisi çok genç yaşlarda kendini göstermiştir. 2002-2004 yılları arasında Kocaeli ilköğretimler arası ses yarışmasında Türk Halk Müziği dalında üst üste 3 yıl birinci olarak dikkat çekmiştir. Bu başarılar, müziğe olan yeteneğini ve kararlılığını kanıtlamıştır.

Aynı dönemde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’ndan Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimi almıştır. Bu eğitimler, müzikal altyapısını güçlendirmesine yardımcı olmuştur.

Lise eğitimine devam ederken, Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman ve piano enstrümanlarını seçmiştir. Bu dönemde müziğe olan tutkusu daha da derinleşmiş ve yetenekleri gelişmiştir.

Üniversite ve Profesyonel Kariyer

2007 yılında, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı-zamanlı olarak keman ve armoni eğitimi almıştır. Bu dönemde müziğe olan bağlılığı daha da artmıştır.

2008 yılında Kocaeli Oda Orkestrası’nda keman icracısı olarak 2 yıl boyunca görev almıştır. Bu deneyim, sahne performansını ve sahne deneyimini geliştirmesine katkı sağlamıştır.

2010 yılında, Kocaeli Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışması’nın ilkinde birinci olarak büyük bir başarı elde etmiştir. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümüne kabul edilmiş ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’na katılmıştır.

Bakınız  Eda Kök Kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı birincilikle tamamlayan Elif Buse Doğan, Yüksek Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda tamamlamış ve şu an doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde devam etmektedir.

Müzik Kariyeri ve Albümleri

Elif Buse Doğan, müzik kariyerine 2015 yılında “Bi Haber” isimli ilk albüm çalışmasıyla adım atmıştır. Ardından “Gel Sevduğum” (2016) ve “Küp İçinde Nişasta” (2016) gibi single çalışmalarıyla dinleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

2016-2017 yılları arasında TRT Müzik’te her hafta canlı olarak yayınlanan “Aşk İçin” isimli müzik eğlence programını hazırlayıp sunmuştur. Ayrıca “Elif Zamanı” isimli ikinci solo albümünü 2018 yılında çıkarmış ve Kral Fm’de 13 hafta boyunca canlı yayınlanan “Elif Zamanı” isimli türkü istek programını sunmuştur.

Elif Buse Doğan’ın repertuarında “Telli Turnam,” “Bir Nefes Gibi,” “Yaş,” “Yandırdın Kalbimi,” “Kendine İyi Bak,” “Göçmen Kızı,” “Eller Kıskanır” gibi birçok single çalışması bulunmaktadır. Ayrıca Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu konserleri, solo konserleri, TV programları ve yeni eserleri ile müzikseverlerle buluşmaya devam etmektedir.

Bakınız  Uzunmakarna Özgür Balakar kimdir? (Yaş, Boy, Kilo) Nereli?

Müzik Kariyerinin Yanı Sıra Televizyon Programları

Elif Buse Doğan, sadece müzik kariyeriyle değil aynı zamanda televizyon dünyasında da kendini göstermektedir. Her pazar akşamı saat 21.00’da TRT Müzik’te yayınlanan “Nefesten Sese” isimli müzik eğlence programını Serkan Çağrı ile birlikte hazırlayıp sunmaktadır.

Elif Buse Doğan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Elif Buse Doğan kimdir?
  • Elif Buse Doğan, Türk Halk Müziği sanatçısıdır. 1993 yılında Kocaeli’de doğmuştur.
 2. Hangi müzik eğitimleri aldı?
  • Elif Buse Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’ndan Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimi almıştır. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümünde eğitim görmüştür.
 3. Hangi albümleri ve single çalışmaları bulunmaktadır?
  • Elif Buse Doğan’ın “Bi Haber” (2015) isimli bir albümü ve “Gel Sevduğum” (2016) ile “Küp İçinde Nişasta” (2016) gibi single çalışmaları bulunmaktadır.
 4. Hangi televizyon programlarını sunmuştur?
  • Elif Buse Doğan, TRT Müzik’te “Aşk İçin” ve “Nefesten Sese” isimli müzik eğlence programlarını sunmuştur.
 5. Eğitim hayatı nasıl devam etmektedir?
  • Şu an doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde devam etmektedir.

Dış Bağlantılar: YouTube | IG | Wiki | Offical

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP