.
Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Mart 15, 2024 0 Yazar: biotiktok

 

Sevdiğin fenomen yada ünlü birinin telefon numarasını bulmak mı istiyorsun? Bu içerik tam sana göre hemen yukarıdaki görsele tıkla ve fenomenlerin telefon numaralarını nasıl bulacağını öğren.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği, tipik olarak genel anestezi altında gerçekleştirilir. Burun içinde veya dışında birçok farklı kesik yapılır. Bu kesikler tipik olarak burun deliklerinin içinde veya burun altında bulunur, bu da izleri daha az net hale getirir. Bu kesiklerden geçtikten sonra cerrah burun kıkırdağına ve kemiklerine ulaşabilir. Daha sonra cerrah ve hasta, dokuların nasıl görüneceği konusunda karar verirler. Burun dikkatlice dikilir ve alçı veya bandaj uygulanır.

 

Kimlere Uygulanır?

Burunlarında estetik veya fonksiyonel nedenlerle değişiklik yapmak isteyen yetişkinler ve bazı gençler için burun estetiği uygulaması uygundur. Bununla birlikte, bu işlem genellikle burun tam olarak geliştiği bir yaşta yapılmalıdır. Kızlarda 16-17 yaşından sonra ve erkeklerde 18-19 yaşından sonra burun estetiği düşünülebilir. Ayrıca, kişinin genel sağlık durumu bu tür bir operasyon için uygun olmalıdır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Genel Bilgi

Burun şeklini değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlem, burun estetiği olarak da bilinir. Bu teknik, fonksiyonel ve estetik sorunları çözmek için kullanılabilir.

Bakınız  Cilt Bakım Cihazı Nedir

Burun, yüzümüzün en belirgin parçalarından biridir ve kişinin genel yüzünü ve kendini nasıl hissettiğini büyük ölçüde etkiler. Burun estetiği, burun kemerinin düzeltilmesi, burun ucu değişiklikleri veya burun deliklerinin boyutunu değiştirmek gibi birçok farklı türde olabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Bu işlemi tercih edenler arasında estetik nedenler yer almaktadır. Bununla birlikte, rinoplasti, burun içindeki septumun (burunu iki parçaya ayıran duvar) eğrilikleri, nefes alma sorunları veya burundaki yapısal bozukluklar nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, yaralanma veya kaza sonucunda burun deformiteleri cerrahi müdahale gerektirebilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hastanın gerçekçi beklentileri olması gerektiğini öncelikle belirtmek gerekir. Burun şekli burun estetiği ile değişebilir, ancak her zaman tamamen farklı bir burun beklenemez. İyileşme süreci ameliyat öncesi sigara ve alkol kullanmaktan etkilenebilir. Sigara içmek, doku iyileşmesini yavaşlatarak komplikasyon riskini artırır. Ameliyat öncesi çok sayıda muayene ve danışmadan geçmelisiniz. Bu süreçte beklentilerinizi, olası riskleri ve sonuçları tam olarak bilmeniz gerekir.

Bakınız  Jinekomasti

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyatın ardından cerrah tarafından verilen talimatlara uymak çok önemlidir. Ameliyattan sonraki ilk günlerde morluklar, ödem ve hafif ağrılar olabilir. Belirli ilaçlarla kontrol edilebilir veya bir cerrahi müdahalenin bir sonucu olabilir. Ameliyatın ardından başın yüksek tutulması ve dikişlerin, alçının veya bandajların zarar görmemesi çok önemlidir. Bu direkt olarak zararlı olmamalıdır. Tamamen iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, ancak normal hayata dönmek genellikle birkaç hafta içinde mümkündür.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları 2023’te klinikten kliniğe, cerrahın deneyimine, kullanılan tekniklere ve ameliyatın karmaşıklığına göre değişebilir.

Burun estetiği operasyonu planlıyorsanız, seçtiğiniz cerrah veya klinik ile kapsamlı bir görüşme yapmalısınız çünkü anestezi, hastane ücretleri ve burun estetiği fiyatları ilaçlar gibi bazı durumlarda ek masraflar da olabilir. İyi bir sonuç, hem cerrahın deneyimi hem de başarı oranı açısından dikkate alınmalıdır.

 

 

 

Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | Künye | KVKK | RSS | Site MAP